ساعت کار دفتر: بعد از ظهرها با وقت قبلی

سه شنبه 13 خرداد 1399

اعطای تسهیلات بر پایه ی قرض الحسنه
    
تعداد بازدید: 404
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1398/2/4

قرض ‏الحسنه، قراردادی است که در آن بانک‌ها مبلغ مشخصی را بر اساس قانون به افراد یا شرکت‌ها قرض می دهند و قرض گیرنده تعهد می دهد که معادل همان مبلغ را که دریافت کرده پرداخت کند.

وکیل بانکی در شیراز

اعطای تسهیلات بر پایه قرض‌الحسنه

قبل از اینکه به وظایف وکیل بانکی در شیراز اشاره کنیم، لازم است یک سری مسائل مربوط به بانک ها را مطرح کنیم. قرض ‏الحسنه، قراردادی است که در آن بانک‌ها مبلغ مشخصی را بر اساس قانون به افراد یا شرکت‌ها قرض می دهند و قرض گیرنده تعهد می دهد که معادل همان مبلغ را که دریافت کرده پرداخت کند. بانک‌ها در شرایط زیر که ذکر کردیم از منبع های سپرده‌های قرض‌الحسنه تسهیلات قرض‏ الحسنه اعطا می‌کنند.
– شرکت‌های تولیدی و خدماتی البته به غیر از شرکت های بازرگانی و معدنی؛
ـ به کسانی که به امور کشاورزی و دامپروری مبادرت کنند؛
ـ برای هزینه‏ های ازدواج، تهیه جهیزیه، درمان بیماری ها، تعمیرات مسکن ها و ایجاد مسکن در روستاها، کمک هزینه تحصیلی

روش کار بانک‌ها در قرارداد فروش اقساطی

بانک‌ها می‏توانند برای به وجود آوردن تسهیلات مورد نیاز به منظور استفاده در کارهای تولیدی و خدماتی، مواد اولیه و لوازم یدکی، اموال منقول نظیر وسایل، ماشین آلات و تأسیسات و مسکن را تامین کنند و این خدمات را از راه فروش اقساطی به متقاضیان ارائه دهند. روش کار بانک‌ها در فروش اقساطی این گونه است که مشتری کالای مشخصی را تقاضا می کند. به این صورت که با بیان نوع، مقدار و معرفی تولیدکننده یا فروشنده ، تعهد می دهد که در صورت فراهم کردن بانک، آن را از بانک بخرد. همچنین بانک تقاضا را بررسی می کند، کالای مربوطه را می خرد و سود بانک را مطابق با زمان بازپرداخت حساب می کند و به اقساط به مشتری می‏ فروشد

اعطای تسهیلات در قرارداد اجاره به شرط تملیک

اجاره به شرط تملیک به اجاره ای می گویند که به شرط این که مستاجر در پایان زمان اجاره اگر به شرایط قرارداد عمل کند، می توند عین مستاجره را مالک شود. متقاضی در این قرارداد پس از این که کالایی مورد نیاز را تعیین کرد، به بانک تعهّد می‏ دهد ؛ به محض این که بانک اعلام کرد که کالا آماده است، باید نعقاد قرارداد را انجام دهد. . پس از آن‌که کالا به وسیله بانک تهیه شد برای اجاره تحویل متقاضی می‏شود و اگر به قرارداد وفادار ماند، در پایان زمان قرارداد، به مالکیت مستاجر در می‌آید.

یکی از موارد مهم و تاثیر گذار در امر شکوفایی اقتصاد کشور و عوامل پیشرفت در اقتصادی سالم و فعال، نه تنها به تصویت قوانین بانکی نیاز است بلکه به احترام و انجام مقررات در تمام قرارداد های بانکی کشور مخصوصا قراردادهای فعالان اقتصادی نیاز دارد. امروزه این عمل کمی در نظام اقتصادی کشور کمرنگ تر شده است.
فعالان نظام اقتصادی با داشتن مشکلات مالی و معضل های کاری باعث می شود که مقررات مالی و مخصوصا مقررات نظام بانکی از آنها سلب شود همچنین باید به این نکته توجه کنیم که اقتصاد کشورمان به اصلاح، تسهیل و تسریع در فعالیت های قابل انجام در کلیه حوزه های اقتصادی داخلی و بین المللی نیاز مبرم دارد.

بهترین وکیل بانکی در شیراز 

از دیرباز تاکنون پول عنص اساسی و جدا نشدنی مبادلات تجاری بوده است و توانسته است کارهای داد و ستد و تجارت را آسان تر کند. در حال حاضر با وجود بانک ها و فضاهای امنی که برای دریافت ها، پرداخت ها و مبادلات ارزی به وجود آمده است، افراد پول های خود را به بانک ها می سپارند.
در بین این موضوعات چون حجم مبادلات پولی افزایش یافته، كه معمولا طرف دیگر این مبادلات اشخاص غیر دولتی هستند، این افراد به مصوبات قانونی و آیین نامه های بانك مركزی و شرایط دیگر قراردادی اشنا نیستند، به همین خاطر دچار مشكل و شده و اختلافات دعاوی بانكی برایشان به وجود می آید. همچنین چون با حق و حقوق خود آشنایی ندارند مجبور می شوند غرامت های سنگین را پرداخت نمایند. یكی از علت های رشد روزافزون بانک ها، این است که به حقوق مشتری از دیدگاه كلی احترام نگذاشته و آن را رعایت نمی کنند. از سویی دیگر بعضی از بانك ها با وجود ضوابط و قوانین بانكی عملا خلاف قوانین در قراردادهای خود عمل می کنند به همین دلیل باید به دنبال بهترین وکیل بانکی در شیراز یا هر شهر دیگری که آشنا به شروط باطله قراردادی باشد بود تا بتواند حق را از طریق اقامه دعوی بانكی مطالبه کند.
در اینجا لازم است که با بعضی عنوان های وکیل دعاوی بانكی آشنا شوید به همین خاطر به تعدادی از آن عناوین ها اشاره می کنیم. این عناوین ها عبارتند از: وکیل دعاوی بانكی وصول مطالبات معوق، وکیل دعاوی اعتبارات اسنادی، وکیل دعاوی مربوط به املاك در رهن بانكها، وکیل دعاوی زیاده خواهی بانك ها بر خلاف شرایط قراردادی و مصوبه وامها، ضمانت نامه های بانكی،درج شروط خلاف قوانین در قراردادهای بانكی ، جرایم پولشویی و عدم رعایت وصف امانتداری بانكها و خیلی از موارد و عناوین دیگر .
بدیهی است که این موارد به منظور احقاق حق با توجه به حال هر یك از دعاوی فوق، به بررسی پرونده توسط بهترین وکیل بانکی نیازمند است. این امر با دانش و تخصص لازم و همچنین سوابق وکیل در دعاوی بانكی محقق می شود.

حامد اسکندری وکیل پایه یک در شیراز و بهترین وکیل شیرازبا داشتن سوابق درخشان در امر وکالت به ویژه وکالت در دعاوی بانکی می تواند مصائب و مشکلات متقاضیان گرامی را ضمن طرح دعوی بانكی رفع نماید.

 

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.