آدرس: چهارراه زرگری، بلوار مطهری شمالی، روبروی دانشکده علوم و معارف قرآنی ، ساختمان میرداماد 2، طبقه 3، واحد 3

وکیل رابطه نامشروع در شیراز

 

 

متاسفانه امروزه گسترش پیدا کردن مواردی چون روابط نامشروع و زنا که با شئونات کشورمان سازگار نیست به دلیل تقلید از کشورهای غرب و به عبارتی غرب زدگی روز به روز در حال افزایش می باشد. از آنجا که این رفتارها و ناهنجاری ها بر خلاف قوانین کشور است ، قانونگذار برای جلوگیری از گسترش فساد های اجتماعی و فرهنگی و… قوانینی را وضع کرده است تا با افرادی که موجب ایجاد فساد و … می‌شوند با قاطعیت تمام برخورد شود.
یکی از این ناهنجاری ها  که اکثریت کشورها درگیر آن هستند رابطه ی نامشروع می‌باشد.  رابطه ی نامشروع از آن جا که بر خلاف قوانین است عواقب و مجازات‌هایی را در پی دارد. جهت آشنایی با این قوانین می توانید از مشاوره با وکیل روابط نامشروع در شیراز بهره مند شوید.

 

 رابطه نامشروع و مجازات در قانون

در کتاب قانون برای رابطه ی نامشروع این تعریف آمده است ؛ اگر زن و مردی که بین آن ها علقه زوجیت نباشد مرتکب روابط نامشروع یا عمل منافی عفت همچون همبستری و …شوند، هر کدام از آنها مطابق قانون به حداکثر ۹۹ ضربه شلاق محکوم خواهند شد. ولی اگر یک نفر از آنها با اکراه و یا حتی به زور مجبور به انجام این عمل ناشایست شده باشد مورد تعزیر قرار نخواهد گرفت . در روابط نامشروع نیازی  به وجود شاکی شخصی نبوده وخود فرد رسیدگی کننده یعنی (دادستان) می تواند دستور مجازات را بدون هرگونه شکایتی صادر نماید.

 

تفاوت رابطه نامشروع با زنا

بسیاری از افراد رابطه ی نامشروع را همان زنا می دانند، در صورتی که اینگونه نبوده و این دو مورد با یکدیگر تفاوت دارند.
در کتاب قانون این گونه ذکر شده است که رابطه ی نامشروع عبارت است از عملی دارای منافات با عفت و اخلاق مانند بوسیدن، مضاجعه و…که بین زن و مردی که هنوز ازدواج نکرده اند به وجود می‌آید. اما در تعریف زنا اینگونه نبوده و عبارت است جماع مرد و زنی که علقه زوجیت بین آن ها نباشد و جماع با دخول اندام تناسلی مرد به اندازه ختنه گاه در قبن یا دبر زن معقق می شود.
مجازات های این دو مورد با یکدیگر تفاوتی اساسی دارند که برای دفاع در این موارد بهترین کار کمک گرفتن از وکیل متخصص در زمینه روابط نامشروع می باشد. وکیل با جمع آوری اطلاعات و صحبت با موکل به یاری او آمده و در پیگیری روند پرونده ، سرعت بخشیدن به آن و دفاع شایسته موکل را یاری می رساند.

 

مجازات روابط نامشروع و زنا

در کتاب قانون برای روابط نامشروع و زنا مجازات های متفاوت در نظر گرفته شده است. چرا که تفاوت‌های بسیاری میان این دو عمل وجود دارد؛ در روابط نامشروع قانون‌گذار قانونی را در نظر گرفته است که طبق آن فردی که مرتکب این روابط شده باشد محکوم به ۹۹ ضربه شلاق خواهد شد. ولی اگر این رابطه از روی اکراه انجام شده باشد و اجباری در کار بوده باشد در این صورت فردی که مَکره است .مورد مجازات قرار نمی‌گیرد و فقط فردی که اکراه کننده است و باعث اجباردر طرف مقابل شده است محکوم به ۹۹ ضربه شلاق خواهد شد.
همچنین در کتاب قانون برای مجازات جرم زنا نیز مواردی در نظر گرفته شده است که بسته به شرایطی که این جرم انجام گرفته است و شخصی که این جرم را انجام داده است میزان مجازات تعیین می شود. بعد از تعیین میزان جرم بسته به شرایط در مواردی مجازات آن اعدام در گروهی دیگر از موارد مجازات آن سنگسار و همچنین ممکن است صد ضربه شلاق باشد.
درتمامی موارد ذکر شده ،  کمک گرفتن از وکیل متخصص  در زمینه روابط نامشروع میتواند در کاهش مجازات کمک بسزایی کند. موسسه ی حقوقی حامد اسکندری بهترین وکیل روابط نامشروع در شیراز را به شما مراجعین گرامی معرفی می نماید.

 

حامد اسکندری وکیل شیراز

 

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر