آدرس: چهارراه زرگری، بلوار مطهری شمالی، روبروی دانشکده علوم و معارف قرآنی ، ساختمان میرداماد 2، طبقه 3، واحد 3

مشاوره وکالت در شیراز

 

 

مبحث و موضوع وکالت بسیار مهم میباشد به گونه ای که بهتر است تا اکثریت افراد جامعه در هر قشر و صنفی از شرایط و قوانین و جزئیات آن با خبر باشند. همه ی افراد در زندگی نیازمند حضور وکیل هستند و بهتر است امور حقوقی خود را به وکلای آگاه که در این زمینه تجربه کافی دارند، واگذار نمایند. چرا که انجام امور حقوقی در صورت عدم اطلاع افراد از اینگونه مواردِ مهم و اساسی، در آینده منجر به ضرر های بسیاری خواهد شد. در این مقاله قصد داریم ، در مورد وکالت دادن به وکیل و همچنین مشاوره گرفتن از وی در زمینه های مختلف صحبت کنیم. افرادی که با مسائل حقوقی دست به گریبان هستند، می توانند با یک تماس تلفنی و بهره مندی از مشاوره وکالت در شیرازگامی مهم در جهت حل مشکل خود بردارند. در صورتی که مسئله ی وکیل ، وکالت و چگونگی کمک گرفتن از وکیل برای شما مبهم است ، با مطالعه ی مقاله ی ذیل می توانید اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید.

 

وکالت دادن به چه معناست؟

در واقع کار اصلی وکیل انجام دادن کارها با سرعت و دقت و منفعت بیشتری میباشد. بنابراین اگر شخصی در هر زمینه ای چه حقوقی چه کیفری از وکیل خود کمک بگیرد، درواقع به وی حق وکالت داده و وکیل مربوطه میتواند از طرف موکل خود تمامی مراحل قانونی و اساسی پرونده ی مربوطه را طی نماید. البته توجه به این نکته ضروری است که حتما از وکیلی کمک گرفته شود که توانایی بررسی پرونده های مختلف را به صورت کاملا تخصصی داشته باشد.
کمک گرفتن از وکیل نه تنها موجب تسریع در روند رسیدگی به پرونده میشود، بلکه در بسیاری از موارد به جلوگیری از اطاله دادرسی اشاره شده است. منظور از اطاله ی دادرسی این است که برای مثال متاسفانه شخصی که در موضوع حقوقی خود صاحب حق است اما از راه های اشتباه اقدام به پیش بردن پرونده ی خود مینماید. در صورتی که وکیل به کمک تجربه ، آگاهی و اطلاعاتی که دارا است توانایی پیش بردن پرونده را با کمترین آسیب به هر یک از طرفین پرونده دارد. همین امر موجب میگردد تا از هرگونه ایجاد حاشیه و مشکلات بیهوده جلوگیری شود.

 

مشاوره با اهل فن

از موارد بسیار مهمی که در هنگام مشاوره گرفتن از وکیل باید به آن اشاره نمود، مشاوره گرفتن از اهل فن و افراد با تجربه میباشد. چرا که قانون در همه ی زمینه ها پیچیدگی ها و ظرافت های مخصوصی دارد که در صورت عدم آگاهی شخص از این پیچیدگی ها موجب منحرف شدن پرونده از مسیر اصلی خود خواهد شد. بنابراین توصیه ی اکثریت افراد به خصوص دادگاه این است که، قبل از هر اقدامی با وکیلی مجرب و کار بلد مشاوره شود و با پرداخت هزینه ی کمتر از مشکلات بعدی جلوگیری گردد.

 

مزایای مشاوره با وکیل

همانطور که در بخش های پیشین نیز به آن اشاره کردیم کمک گرفتن از وکیل به نفع فرد بوده و موجب می شود ضمن تسریع در روند پرونده ، از رسیدن هر گونه ضرر و زیان به موکل جلوگیری گردد. در بخش زیر به برخی از مزایای کمک گرفتن از وکیل می پردازیم.

صرفه جویی در زمان و هزینه

تجربه ثابت کرده است که بسیاری از افراد به دلیل عدم آگاهی از شرایط پیش رفتن پرونده و همچنین قوانین موجود در دادگاه موجب کند شدن روند پرونده شده و حتی منحرف شدن پرونده در نهایت منجر به طی کردن مراحل اضافی با پرداخت هزینه های اضافه تر میشوند. بنابراین بهترین کار در ابتدای امر کمک گرفتن از وکیل میباشد تا علاوه بر صرفه جویی در زمان در هزینه های اضافی ای که به دلیل عدم آگاهی به وجود می آید، صرفه جویی شود.همشهریان شیرازی می توانند از خدمات مشاوره وکالت در شیراز بهره مند شوند.

کمک کردن وکیل به قاضی برای تصمیم درست

از آنجا که هم وکیل و هم قاضی مربوطه تسلط کامل بر قانون اساسی و شرایط آن را دارا میباشند. بنابراین کمک ‌گرفتن از وکیل موجب میشود تا با اطلاعات کاملی که دارا میباشد با توضیحات اساسی و تکمیلی اش به قاضی پرونده برای تصمیم گیری درست کمک نماید. این تسریع در پیشرفت پرونده را به همراه خواهد داشت.
مواردی که  به توضیحشان پرداختیم، مزایای کمک گرفتن از وکیل برای پیش بردن پرونده میباشد. همانطور که مشاهده کردید این مزایا به نفع همه ی افراد درگیر در پرونده میباشد، چرا که هم در وقت و هم در هزینه های طرفین صرفه جویی شده و همچنین در نهایت به تصمیم گیری درست منجر میشود.

 

تعیین وکیل توسط دادگاه

همه ی مباحثی که به آن ها اشاره شد از جمله موارد مهم مزیت های مشاوره با وکیل شیراز می باشد. علاوه بر موارد بالا در برخی موارد بسیار نادر و خاص قانون گذار در کتاب قانون فرد درگیر پرونده را ملزم به کمک گرفتن از وکیل کار بلد کرده است. چرا که اینگونه موارد خاص نیازمند فردی مطلع و آگاه میباشد تا علاوه بر پیشرفت سریع پرونده به قاضی پرونده در تصمیم گیری کمک شود. بهترین وکیل در شیراز به شما کمک خواهد کرد.
اهمیت این موارد به قدری بالاست که اگر خود شخص نیز وکیل نداشته باشد و یا حتی بضاعت کمک گرفتن از وکیل را نداشته باشد. دادگاه اقدام به تعیین وکیل برای فرد نموده و سپس جلسه ی دادگاه تشکیل میشود.

 

روش های مشاوره گرفتن از وکیل

برای کمک گرفتن و مشاوره گرفتن از وکیل میتوانید از روش های مختلف تلفنی،حضوری ،آنلاین بهره بگیرید که انتخاب هر یک از موارد بالا بستگی به شرایط شما دارد. تنوع در انواع روش های مشاوره این امکان را برای همه ی افراد بوجود آورده است تا با هر شرایطی که دارند، قبل از انجام هر کاری با وکیل مجرب مشورت کرده و از خدمات مشاوره وکالت در شیرازبهره مند شوند.

 

حامد اسکندری مشاور وکالت در شیراز

موسسه ی حقوقی حامد اسکندری درشیراز ، با کادری مجرب و وکیلی توانا در همه ی زمینه های حقوقی ، کیفری، طلاق، مهریه، نفقه، کودک آزاری،حضانت فرزند و… آماده ی ارائه ی خدمات مشاوره  و پیش برد پرونده های حقوقی شما میباشد. لذا میتوانید برای تعیین وقت قبلی با شماره های درج شده در سایت ما تماس حاصل کرده و پاسخ پرسش های خود را بیابید. همشهریان عزیز در شیرازدر صورتی که قادر به مراجعه حضوری نیستند، می توانند از خدمات مشاوره ی آنلاین و مشاوره تلفنی بهره مند شوند.

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر